SKI AREÁL KUBIŠKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory? Česko nebo Alpy?

Teplota venku klesá. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Zlepšení jde vidět, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Levnější ubytování je ve Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 26.9.
jasno
22°C
14°C
Středa
27.9.2023
jasno
20°C
13°C
Čtvrtek
28.9.2023
jasno
20°C
14°C
Pátek
29.9.2023
částečně oblačno
20°C
14°C